معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از صدور دستورات لازم برای رفع مشکلات کاروانسرای شاه‌عباسی، مسجد تاریخانه و تپه حصار دامغان خبر داد.

دستورات لازم برای رفع مشکلات کاروانسرای شاه‌عباسی، مسجد تاریخانه و تپه حصار دامغان صادر شد

به گزارش مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج استان سمنان، جواد واحدی در سفر خود به شهرستان دامغان هم‌زمان با دومین دور از سفر استانی دولت سیزدهم به استان سمنان در روز پنجشنبه ۳۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ گفت: با بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری این شهر هفت‌هزارساله، مهم‌ترین مشکلات موجود در حوزه تخصصی این وزارتخانه از جمله مسجد تاریخانه، تپه حصار و کاروانسرای شاه‌عباسی دامغان بررسی شد و دستورات لازم برای رفع آن صادر شد.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: در بازدید از مسجد تاریخانه، مشکلی در بحث تملک دو مکان در این مسجد وجود دارد که دستورات لازم در این خصوص داده شد و در آینده‌ای نزدیک با همکاری شهرداری، شورای اسلامی شهر دامغان و فرمانداری شهرستان دامغان، مشکل مسجد تاریخانه، قدیمی‌ترین مسجد ایران حل خواهد شد.

جواد واحدی گفت: در خصوص تپه حصار اقداماتی در اولین دور از سفر ریاست‌جمهور دولت سیزدهم برای مطالعه جابجایی ریل قطار از این محل تاریخی انجام شده است و در این سفر نیز میزان بودجه موردنیاز برای جابجایی ریل ارزیابی شد تا با تخصیص آن این مهم انجام شود.

او افزود: با عنایت بر اینکه بهره‌برداری از کاروانسرای شاه‌عباسی دامغان از مطالبات به‌حق مردم این شهر است و از زمان واگذاری این مکان به سرمایه‌گذار و عدم ایفای تعهدات از سوی او، طبق قانون در سریع‌ترین زمان ممکن سرمایه‌گذار کاروانسرای شاه‌عباسی دامغان خلع ید می‌شود و طی مراحل قانونی این کاروانسرا به سرمایه‌گذار جدیدی واگذار خواهد شد.

او بابیان اینکه دامغان شهری است که قدمت هفت‌هزارساله آن نشانگر عمق فرهنگ و تاریخ آن است افزود: از تمامی مردم میراث دوست ایران و گردشگران دعوت می‌شود تا از این شهر با قدمت باوجود اماکن تاریخی فراوان بازدید نمایند.

46

دیدگاهتان را بنویسید