دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه با اشاره به شهادت نزدیک به 22 هزار نفر، خبر داد که در پی حملات صهیونیستها، هفت هزار نفر مفقود شده‌اند.

7 هزار نفر در غزه مفقود شده‌اند

به گزارش گروه بین‌الملل مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج، دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه آخرین آمار شهدای جنایات صهیونیستها را اعلام کرد و گفت: در جریان این حملات، ۲۱ هزار و ۸۲۲ نفر شهید شده‌اند که ۹ هزار و ۱۰۰ نفر از آنان کودک و شش هزار و ۵۰۰ نفر هم زن هستند. در این بیانیه، با اشاره به اینکه در این حملات، هفت هزار نفر مفقود شده‌اند که ۷۰ درصد از آنان، زن و کودک هستند، آمده است: ۵۶ هزار و ۴۵۱ نفر زخمی و یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر هم آواره شدند.

  تداوم بمباران‌های شدید زمینی و هوایی در مناطق مختلف نوار غزه در حالی ادامه دارد که نیروهای مقاومت نیز همچنان در حال نبرد با اشغالگران و هدف قرار دادن آنها هستند. وضعیت انسانی در غزه به اندازه‌ای وخیم است که حتی نویسندگان و کارشناسان صهیونیست هم نمی‌توانند در قبال آن سکوت کنند. «تسوی باریل» نویسنده اسرائیلی روز گذشته اذعان کرد که اسرائیل در حال استفاده از سلاح گرسنگی به عنوان ابزاری برای کشتار غیرنظامیان در نوار غزه است. هفته پیش بود که  «ژولیت توما» از کارشناسان سازمان ملل گفته بود که گرسنگی بی‌سابقه غزه را فرا گرفته و برای جلوگیری از قحطی در منطقه همه چیز لازم است. وی با اشاره به اینکه اقدام  فوری برای تغذیه مردم غزه بیش از هر زمان دیگری ضروری است، در پایان تأکید کرد: «اینها سطوح بی‌سابقه‌ای از گرسنگی هستند. غزه هرگز چنین چیزی را  به خود ندیده و نشان‌دهنده این است که وضعیت وخیم شده است». پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید