جیانی اینفانتینو، لیونل مسی و چندین باشگاه بزرگ فوتبال در اروپا به درگذشت لوئیس منوتی واکنش نشان دادند.

واکنش مسی به درگذشت اولین مربی قهرمان فوتبال آرژانتین

به گزارش مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج؛ سزار لوئیس منوتی سرمربی پیشین تیم ملی آرژانتین در ۸۵ سالگی درگذشت. حالا دنیای فوتبال در غم از دست دادن این مربی بزرگ سوگوار است.

به نقل از ایسنا او در سال ۱۹۷۸ موفق شد کشورش را که میزبان جام جهانی هم بود به نخستین قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها برساند. عنوانی که هشت سال بعد در مکزیک با درخشش دیگو مارادونا تکرار شد.

سبک منوتی: تهاجمی، تمیز، شاد

به گزارش سایت آرژانتینی tycsport، سزار لوئیس منوتی که مانند لیونل مسی اهل شهر روزاریو بود، یک فیلسوف فوتبالی به حساب می آمد. او در سال ۱۹۷۳ با باشگاه هوراکان در لیگ آرژانتین قهرمان شد و سبک مربیگری خود را چنین تعریف کرد: “تهاجمی، تمیز، شاد” او اعتنایی به فوتبال نتیجه‌گرا نداشت و برایش سبک بازی هجومی در اولویت قرار داشت و به همین خاطر از محبوبیت بالایی بین اهالی فوتبال خصوصا در کشورش برخوردار بود.

جیانی اینفانتینو: متولی فوتبال زیبا

جیانی اینفانتینو رئیس فیفا به سزار لوئیس منوتی سرمربی فقید آرژانتینی ادای احترام کرد. اینفانتینو در پیامش آورده است: بسیاری از مربیان از دیدگاه منوتی در مورد بازی زیبا پیروی کردند و این موضوع نشان دهنده جایگاه بالای منوتی در بین اهالی فوتبال است. سزار به همان اندازه که آرژانتین او را دوست داشت، کشورش را دوست داشت. او برای همیشه در خاطره دنیای فوتبال خواهد ماند. به ملت آرژانتین، اتحادیه فوتبال آرژانتین و خانواده و دوستان منوتی تسلیت می‌گویم.

لیونل مسی: یک دوست و یک مربی ارزشمند

لیونل مسی که ۴۴ سال بعد از قهرمانی منوتی، در قطر توانست سومین قهرمانی کشورش را در جام جهانی رقم بزند نوشت: یکی از چهره‌های بزرگ فوتبال ما را ترک کرد. به خانواده و عزیزانش تسلیت می‌گویم. او یک دوست و یک مربی ارزشمند برای من بود. اشتیاق او به فوتبال، دانش تاکتیکی و فروتنی او الهام بخش تمام نسل‌های بازیکنان و مربیان از جمله من بود.

چندین باشگاه که منوتی مربیگری آنها را برعهده داشت از جمله بارسلونا برای درگذشت این مربی ابراز ناراحتی کردند. او در ۸۰ سالگی در اتحادیه فوتبال آرژانتین مشغول به کار شد و تا همین اواخر مدیر تیم‌های ملی مختلف این کشور بود.

جام جهانی در حالی در آرژانتین برگزار شد که این کشور در زمان دیکتاتوری به سر می‌برد و شرایط خفقان آوری در آنجا حکم فرما بود. در نهایت دو تیم آرژانتین و هلند به دیدار نهایی راه یافتند و میزبان موفق شد با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی برسد. ماریو کمپس ۲ بار و برتونی برای آرژانتین و یوهان نیسکنز برای هلند گلزنی کردند.

257 251

دیدگاهتان را بنویسید