دبیرکل حزب مردم‌سالاری در پاسخ به این سوال که در صورت ردصلاحیتش، حزب از فرد دیگری حمایت خواهد کرد، گفت: این سوال را خواهشا نفرمایید چون ما دیدمان فعلا تا این مرحله است و برای بعد از آن تصمیم می‌گیریم.

واکنش متفاوت کواکبیان به احتمال تکرار ردصلاحیتش از سوی شورای نگهبان /بلافاصله بعد از تایید صلاحیت، اسامی کابینه ام را اعلام می کنم

به گزارش مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری، درباره‌ی پیش بینی خود از نظر شورای نگهبان نسبت به داوطلبان عنوان کرد: ولله من خبر ویژه‌ای در این زمینه ندارم ولی استنباط من این است که به هر حال وجود داوطلبان با شرایط مختلف و با برنامه‌های مختلف و تنوع رویکردهای سیاسی مختلف زمینه‌ای برای افزایش مشارکت مردم خواهد بود و احتمالا این عامل جدی باشد، برای اینکه تغییر رویه در دستگاه‌های نظارتی هم صورت بگیرد. آخرین انتخابات ریاست‌جمهوری مان سه سال قبل بود که حدود ۵۲ درصد رسما از صحنه‌ی انتخابات غایب بودند و این آمار رسمی دولت بود.

وی در گفتگو با ایلنا، افزود: اگر بخواهیم در همان اوضاع گذشته باقی بمانیم، می‌توانیم بگوییم هیچ تغییر رویه‌ای صورت نمی گیرد و همان برنامه‌های قبلی تکرار می شود ولی اگر احتمالا بخواهیم مشارکت را گسترش بدهیم حتما باید فکر کنیم که تغییر رویه صورت خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید