رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: مهمترین نیاز و دغدغه مردم یزد تامین آب پایدار است که دولت سیزدهم در زمینه برطرف کردن این مشکل هر اقدامی لازم باشد انجام می دهد.

معاون رئیس جمهور: دولت سیزدهم خود را موظف به تأمین آب پایدار یزد می‌داند

به گزارش مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج از یزد، داود منظور، صبح امروز در جریان سفر به استان یزد با آیت الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، با بیان این‌که تمام تلاش سازمان برنامه‌وبودجه هموارکردن مسیر رشد و پیشرفت استان‌های کشور است، اظهار کرد: دولت سیزدهم بیش از هر موضوع دیگری وظیفه خود را خدمت به مردم و برطرف‌کردن مشکلات آنها می‌داند و در این زمینه نیز هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد.

وی با بیان این‌که برای رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصد در کشور باید تمام ظرفیت‌ها و مدیران کشور همراهی و تلاش کنند، افزود: باور داریم منابع و ظرفیت های لازم برای رسیدن به این هدف وجود دارد و تنها لازم است این ظرفیت‌ها به یکدیگر متصل شود.

 معاون رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان یزد در زمینه‌های کشاورزی، معدنی و گردشگری، گفت: در استان یزد مهم‌ترین موضوع تأمین آب پایدار است که باید برای تکمیل پروژه‌هایی که در این زمینه در دست اجرا است اعتبارات ویژه اختصاص یابد که در رأس این پروژه‌ها انتقال آب از خلیج‌فارس است که دولت به‌صورت کامل از اجرای این پروژه حمایت می‌کند تا هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

 منظور تصریح کرد: علاوه بر موضوع انتقال آب از خلیج‌فارس پروژه‌های پساب و ذخیره آب نیز برای رفع دغدغه مردم استان یزد تدارک‌دیده‌شده است تا مهم‌ترین دغدغه مردم یزد برطرف شود.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در ادامه به اصلاح محورهای مواصلاتی استان یزد نیز اشاره و خاطرنشان کرد: دوانده کردن محور یزد – طبس در اولویت قرار دارد و هر اقدامی که لازم باشد برای اصلاح این محور انجام می‌دهد. منظور به تکمیل پروژه‌های ریلی نیز اشاره و گفت: استان یزد به علت اینکه در کریدورهای متعدد کشور قرار دارد از این لحاظ دارای جایگاه ویژه‌ای است به همین دلیل تکمیل پروژه‌های راه و ریلی استان در اولویت دولت سیزدهم قرار دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه نگاه دولت سیزدهم به معادن که در برنامه هفتم توسعه لحاظ کرده است یک نگاه تحولی است خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری مجلس و استان‌ها یک برنامه علمی و دقیق برای کشور تنظیم شود که بسیاری از چالش‌های موجود کشور با این برنامه برطرف شود.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه به تکمیل پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان نیز اشاره و گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های ممتاز استان یزد ظرفیت‌های پزشکی این استان است که در بسیاری از زمینه‌های پزشکی در سطح کشور مطرح است و دولت نیز برنامه‌ریزی دارد که با تکمیل پروژه‌های بهداشت و درمان کمک کند تا استان یزد قطب پزشکی کشور شود.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه‌های بالای ۵۰ درصد نیز در شش ماه دوم سال در اولویت دولت قرار دارد و تا پایان سال وضعیت این پروژه‌ها بهبود پیدا می‌کند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، امام جمعه یزد، نیز با بیان این‌که باید در بودجه و اختصاص اعتبارات نگاه ویژه‌ای به برنامه‌های فرهنگی وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: اگر مسائل و مشکلات فرهنگی جامعه برطرف شود و دولت روی این موضوعات سرمایه‌گذاری کند بسیاری از مشکلات دیگر جامعه نیز برطرف می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد افزود: باید در تنظیم برنامه هفتم توسعه به مسائل فرهنگی و همچنین تکمیل پروژه‌های حوزه‌های علمیه توجه ویژه‌ای شود.

مهران فاطمی، استاندار یزد نیز در ابتدای این دیدار با بیان این‌که پروژه‌های متعددی در حوزه آب، مدارس خیری و گردشگری امروز در سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور مورد بازدید قرار می‌گیرد، اظهار کرد: امیدواریم این بازدیدها و افتتاح‌ها باعث رشد و پیشرفت استان یزد شود و در نشست شوای برنامه‌ریزی استان نیز تصمیمات مناسبی برای استان یزد اخذ شود.

پایان پیام/الف

 

دیدگاهتان را بنویسید