کتابخانه های سیار روستایی کانون هرمزگان و کرمان با مشارکت دهیاران، در ۱۱ روستای مناطق ایسین و تازیان از توابع بندرعباس فعالیت های متنوع فرهنگی شاد و امید آفرین اجرا کردند.

شور کاروان امید در هرمزگان/ قهقمه کودکان با کتابخانه‌های سیار روستایی+عکس

به گزارش مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج از بندرعباس، راه افتادن کتابخانه‌های سیار روستایی در هرمزگان شور و نشاطی به نوجوانان و کودکان روستایی جنوبی ترین استان ایران بخشیده است. کتابخانه‌های سیار روستایی کانون پرورشی کودکان و نوجوانان استان‌های هرمزگان و کرمان که این روزها، در دهه فجر با شکوه انقلاب اسلامی در روستاها، قهقهه کودکان را به آسمان برده و امید را در دل آنان برای رقم زدن آینده‌ای سرشار از آگاهی و اندیشه زنده‌تر ساخته است.

  این کتابخانه‌های سیار روستایی در اولین روز از اجرا در هرمزگان با برنامه ریزی و هماهنگی با دهیاران و شوراهای روستاها در یازده روستای مناطق ایسین و تازیان به اجرای برنامه‌های فرهنگی بانشاط و شادی آفرین پرداختند. کاروان پیک امید کتابخانه کانون سیار روستایی در روستاهای هورمودر، خورلور ایسین، قلعه ایسین، پشته ایسین، درگیر، بنوبند، بنوبند پاسنگ، محمد آباد،محله نو،فاریاب ایسین و تازیان بالا به اجرای فعالیت هایی چون معرفی فعالیت‌های کانون، قصه گویی، مسابقه، سرگرمی، بازی، نمایش پویانمایی پرداخت و به کودکان و نوجوانان برنده مسابقه هدایا اهدا شد.

  در این ویژه برنامه شاد فرهنگی حدود ۲۵۰۰ نفر از کودکان و نوجوانان مدارس و والدین آنان در مناطق روستاهای ایسین و تازیان از فعالیت‌های کانون بهره مند شدند. در این روز ۴ کتابخانه سیار روستایی در دو گروه همزمان، هر کدام در مناطق روستایی مختلف، به اجرای فعالیت‌های شاد و مفرح فرهنگی پرداختند.

  عارف کریمی سراحی از مربیان سیار روستایی هرمزگان و رسول تورنجی و هادی رودباری از مربیان کتابخانه سیار روستایی کرمان در این رویداد فرهنگی حضور داشتند. این ویژه برنامه از ساعت ۸ صبح در روستای هورمودر آغاز و تا ساعت ۲۰ شب در روستای محمد آباد پایان یافت. این برنامه به مدت سه روز در روستاها و جزیره لارک تا امروز ادامه خواهد داشت. به گزارش فارس، این ویژه برنامه با همت کتابخانه سیار روستایی کانون هرمزگان و کرمان، دهیاران روستاهای ایسین و تازیان، شوراهای روستاها، حوزه هنری استان  و شهرداری بندرعباس در حال برگزاری است. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید