اداره آب انگلیس اعلام کرد که قرار است از ابتدای ماه آوریل قیمت قبوض آب در ولز و انگلیس بالاترین میزان رشد سالانه در 20 سال گذشته را تجربه کند.

دورخیز انگلیس برای بیشترین افزایش هزینه قبض آب در 20 سال گذشته

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج به نقل از ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌راشاتودی، اداره آب انگلیس اعلام کرد که هزینه قبض آب برای خانوارهای انگلیسی و ولزی در ماه آوریل بیشترین افزایش سالانه در 20 سال گذشته را تجربه خواهد کرد. با بالا رفتن قیمت آب، هر خانوار انگلیسی به‌طور متوسط مجبور خواهد شد 1.51 دلار در روز پول بیشتری را برای هزینه آب و فاضلاب بپردازد. این نرخ برای هر ماه 38 دلار و به ازای هر سال 551 دلار، هزینه بیش‌تر روی دست خانوارهای انگلیسی می‌گذارد.

البته اداره آب انگلیس مدعی شده این افزایش کمتر از نرخ تورم در این کشور است و نسبت به 10 سال گذشته قیمت واقعی آب کمتر است. دلیل بالا رفتن قیمت آب در انگلیس بالا رفتن هزینه انرژی مصرفی در فرآیند تأمین آن اعلام شده است و اداره آب انگلیس می‌گوید 2 درصد کل برق این کشور صرف تامین آب می‌شود. اِما کلانسی، مدیرعامل شورای مصرف‌کنندگان آب در انگلیس، می‌گوید: افزایش قیمت قبوض آب شرایط خانوارهایی که همین حالا هم با مشکلات جدی مالی روبه‌رو هستند را بدتر می‌کند و این در حالی است که آنها به کمک‌هایی که نیاز دارند، دسترسی ندارند. پایان پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/

دیدگاهتان را بنویسید