اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز هیات وزیران با حضور در در حیاط دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

حیاط دولت | از مخالفت دولت با تشکیل وزارت خانواده تا پرداخت مطالبات گندمکاران

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج،‌ اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه،11 مردادماه ) هیات وزیران با حضور در در حیاط دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. وزیر نفت: فاز ۱۱ پارس جنوبی هفته‌های آینده به بهره برداری می‌رسد جواد اوجی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: بنا داریم تا پایان دولت سیزدهم گازهای مشعل یا همراه نفت که روی میادین هستند را کاملا جمع آوری کنیم. وزیر نفت افزود: وزارت نفت در خلیج فارس همکاری های مشترکی در حوزه نفتی دارد و با تفاهم‌های انجام شده بهره بردای از آن در حال انجام است.(جزئیات بیشتر)  

  خزعلی: دولت موافق تشکیل وزارت خانواده نیست انسیه خزعلی صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: دولت موافق تشکیل وزارت خانواده نیست از این جهت که موضوع محدود می‌شود. معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور افزود: خانواده در همه وزارتخانه‌ها باید به گونه‌ای نمود داشته باشد و باید با نگاه خانواده محوری که شعار دولت است، قوانین عملکردها رویکردها و دستورالعمل‌ها داشته باشند.(جزئیات بیشتر)  

  دهقان: علاوه بر کره جنوبی، پیگیر وصول مطالبات از بحرین هم هستیم محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس‌جمهور، در حاشیه نشست امروز هیأت دولت، گفت: امیدواریم مجلس هر چه زودتر اجازه ارجاع پرونده مطالبات ایران از کره به داوری را تصویب کند. دهقان با بیان اینکه این لایحه در خصوص طلب ۷ میلیارد دلاری ایران از کره جنوبی است، تصریح کرد: علاوه بر کره جنوبی، مطالباتی هم از بحرین داریم که پیگیر وصول آن نیز هستیم.(جزئیات بیشتر)  

    زارع پور: اگر سکویی تخلف کرد، خدمت رسانی سکو نباید متوقف شود عیسی زارع پور در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: سیاست دولت این است که اگر سکویی تخلف کرد، خدمت رسانی سکو نباید متوقف شود‌. وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات افزود: تمام کسب وکارها و سکوها باید خود را ملتزم به رعایت قانون بدانند اما اگر چند کارمند دست به اقدام خلاف قانونی زده و هنجارشکنی کردند نباید به خاطر آنان یک سکو و یک کسب و کار که به هزاران نفر خدمات ارائه می کند، تعطیل شود.(جزئیات بیشتر)  

  صحرایی: شهریه دانش‌آموزان ممتاز سمپاد را رئیس‌جهور می‌پردازد رضامراد صحرایی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: پرداخت هزینه تحصیلی دانش آموزان دهک ۱ تا ۴ سمپاد از سوی دولت انجام می‌شود. وزیر آموزش و پرورش افزود: با توجه به اینکه اعتباراتی برای پوشش این گروه از دانش آموزان پیش بینی نشده بود، این کار در قالب هدیه ویژه رئیس جمهور انجام خواهد شد.(جزئیات بیشتر)  

  کیومرث هاشمی: در لایحه برنامه هفتم توسعه برای ورزش و جوانان حکمی دیده نشده است کیومرث هاشمی در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت: در لایحه برنامه هفتم توسعه برای ورزش و جوانان حکمی دیده نشده است. سرپرست وزارت ورزش و جوانان افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما بر اساس اهداف و وظایف وزارت ورزش، مشخص کردن سیاست‌های توسعه تربیت بدنی و ورزش متناسب با طرح آمایش سرزمینی است.(جزئیات بیشتر)‌  

  اسلامی: سهم برق هسته‌ای از برق کشور ۲۰ هزار مگاوات تعیین شده است محمد اسلامی صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت  در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه سهم برق هسته ای از برق کشور ۲۰ هزار مگاوات تعیین شده است، گفت: این سهم هم منطقی است، هم مطالعه شده و هم پشتوانه اطلاعاتی اش وجود دارد. رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: برای عملیاتی کردن سهم برق هسته ای باید مکان یابی می کردیم؛ اولا به دلیل بزرگی این نوع نیروگاهها باید حتما نزدیک سواحل احداث شود تا آب مورد نیاز برای خنک کردن راکتور در دسترس باشد و ثانیا به لحاظ اقلیمی و زیرساختی باید در مکانی باشد که به شبکه برق کشور متصل شود.(جزئیات بیشتر)  

  بهادری جهرمی: ۳ خدمت خاص در حوزه طب ایرانی تحت پوشش قرار گرفت علی بهادری جهرمی صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با تشریح مصوبات هیات وزیران، گفت: امروز وزارت بهداشت مکلف شد با طی فرایند قانونی در شورای عالی بیمه سه خدمت خاص در حوزه طب ایرانی را در این مرحله اول تحت پوشش قرار دهد. سخنگوی دولت افزود: با تصویب آیین نامه پیشنهادی وزارت بهداشت مبنی بر پوشش ۱۰۰ درصدی خدمات طب ایرانی در شبکه بهداشتی کشور است، مردم از خدمات طب ایرانی بهره مند می شوند.(جزئیات بیشتر)  

  وحیدی: انتقال آب چاه‌های جدید به هیرمند را پیگیری می‌کنیم  احمد وحیدی، صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع حقابه ایران از هیرمند، گفت: انتقال آب چاه‌های جدید به هیرمند را پیگیری می‌کنیم ولی مشکلش حل نشده است. وزیر کشور تأکید کرد: دولت به شدت پیگیر بحران کم‌آبی سیستان است، شخصاً دو سه ماه قبل آنجا بودم و تاکنون هم حدود هشت نوبت به سیستان رفته‌ام.(جزئیات بیشتر)  

  سلاجقه: فقط ۱۵ میلیون لیتر آب از هریرود به سمت ایران رها شده‌ است علی سلاجقه صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت گفت:با وجود اینکه حاکمان افغانستان از قبول داشتن معاهده رهاسازی آب هریرود حرف می‌زنند اما در عمل به جای ۸۵۰ میلیون لیتر فقط ۱۵ میلیون لیتر آب رها شده است. رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، افزود: به هیات حاکمه افغانستان چند بار درخواست برگزاری نشست دادیم که قبول نکردند.(جزئیات بیشتر)‌  

  دهقانی فیروزآبادی: قانون‌شکنی در هر صنف و کسبی محکوم است روح‌الله دهقانی فیروزآبادی صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت گفت:  جرم و قاعده مشخص است؛ مستندات آن بررسی و حکم آن در دادگاه مربوطه اجرا می‌شود. معاون علمی ‌و فناوری رئیس جمهور افزود: گاهی مسائلی در مورد برخی سکوها مطرح می‌شود در جلساتی که با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی داشتم، متوجه شدم که این تصاویر عموما از حساب‌های شخصی منتشر شده و بعضا زمان آن‌ها مربوط به هشت ماه گذشته است و هر انسانی متوجه نقش نفر سوم برای ایجاد شکاف می‌شود.(جزئیات بیشتر)  

  خاندوزی: بانک مشترک ایران و‌ سوریه تأسیس شده است سید احسان خاندوزی صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کنسرسیومی متشکل از ۳ شرکت بیمه ایرانی غیردولتی با شرکت بیمه سوری با سهم ۶۰ درصد ایران و ۴۰ درصد سوریه بیمه تجاری و تکافلی راه اندازی کرده اند. وزیر اقتصاد افزود: شعب ۲ بانک غیر دولتی ایران هم در سوریه افتتاح شده و این یکی از اهداف سفر رییس جمهور به دمشق بود که انجام شد و امید است بتوانیم از این طریق شرکت های ایرانی فعال در بازار سوریه از پیمانکاران ایرانی حمایت کنیم.  

  منظور: ۷۱ هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت شده است داود منظور صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۷۱ هزار میلیارد تومان بابت خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت شده است. وی افزود: با توجه به خرید ۸ میلیون تن گندم از کشاورزان، پیش بینی این است که ۱۲۰هزار میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت کنیم. رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه هماهنگی‌هایی با دستگاه‌های تامین کننده منابع مالی از جمله وزیر نفت صورت گرفته است، افزود: امیدواریم بتوان تا چند روز آینده بخشی قابل توجه دیگری از تعهدات مربوط به خرید گندم را پرداخت کنیم. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید