دبیر اتاق بازرگانی ایتالیا- روسیه اعلام کرد که به زودی مکانیزمی برای معامله شرکت‌های ایتالیایی به روبل راه‌اندازی می‌شود.

حذف دلار از تجارت به ایستگاه ایتالیا رسید

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج به نقل از ریا نووستی، فردیناندو پلازو، دبیر اتاق بازرگانی ایتالیا-روسیه، اعلام کرد که مشتریان روس باید امکان خرید به روبل را داشته باشند و لابی شرکت‌های ایتالیایی در روسیه در حال ایجاد یک مکانیزم برای این کار است. وی گفت: تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه و قطع دسترسی بانک‌های این کشور به سوئیفت باعث شده تا معامله کالاهای غیر تحریمی نظیر پوشاک با این کشور دشوار شود.

پلازو افزود: ما به دنبال ایجاد یک سامانه هستیم که به مشتریان روس این امکان را می‌دهد تا پول خرید خود را به روبل به ما پرداخت کنند و سپس ما این پول را به ایتالیا منتقل کنیم. این تراکنش‌ها شامل تحریم نمی‌شود. وی تأکید کرد: این سامانه تا چند ماه دیگر عملیاتی خواهد شد. پلازو هشدار داد: از سال گذشته، مبادله تعدادی از کالاها با روسیه تحریم شده اما 49 درصد کالاها از این تحریم‌ها معاف هستند. اگر ایتالیا مبادله این کالاها را هم با روسیه کنار بگذارد، ضرر سنگینی خواهد کرد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید