اعلام بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث برای همه وسایل نقلیه‌، خبر خوشی برای میلیون‌ها راننده‌ای است که روزانه بدون داشتن بیمه شخص ثالث، در حال تردد در خیابان‌های شهر هستند.

جرایم بیمه شخص ثالث صفر شد + بیمه رایگان در دهه ولایت ۱۴۰۳

طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث از دوشنبه ۲۸ خرداد تا شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳، به مناسبت دهه امامت و ولایت و آغاز سفرهای تابستانی، اجرایی شد. اعلام بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث برای همه وسایل نقلیه‌، خبر خوشی برای میلیون‌ها راننده‌ای است که روزانه بدون داشتن بیمه شخص ثالث، در حال تردد در خیابان‌های شهر هستند.
آیا موتور سواران هم شامل طرح بخشودگی می‌شوند؟

خوشبختانه هیچ شرط خاصی از سوی بیمه مرکزی برای شرکت در طرح بخشودگی اعلام نشده است. برای همه صاحبان وسایل نقلیه موتوری، امکان معافیت از پرداخت جرایم دیرکرد بیمه با خرید بیمه شخص ثالث یک ساله وجود دارد.

با وجود خطراتی که موتور سیکلت نسبت به دیگر وسایل نقلیه دارد، کمتر از ۱۳ درصد موتورسواران بیمه شخص ثالث دارند. طبق آمار رسمی، بیش از ۱۱ میلیون وسیله نقلیه، روزانه بدون داشتن بیمه شخص ثالث، در سطح شهر تردد می‌کنند. از این تعداد، سهم موتورسواران بیش از ۸ میلیون نفر است. این در حالی است که سهم موتورسواران از مجموع تصادفات سالانه، حدود ۳۰ درصد است.
جریمه های دیرکرد بیمه ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

بیمه شخص ثالث نه تنها یک الزام قانونی، بلکه یک پشتوانه محکم برای جبران خسارت حوادث غیرمترقبه است. با این وجود گاهی ممکن است، مشکلات مالی و یا فراموشی باعث عدم تمدید بیمه‌نامه و منجر به تحمیل جرایم سنگین بیمه‌ای به شما شود. در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، افزایش پوشش‌های بیمه ثالث بدون افزایش حق بیمه، جزو وعده های داغ نامزدهای انتخابی نیز محسوب می شود.

بر اساس قانون، تمام وسایل نقلیه‌ای که بیمه‌نامه شخص ثالث ندارند به ازای هر روز نداشتن بیمه‌نامه، جریمه‌ای را تحت عنوان جریمه دیرکرد بیمه باید پرداخت کنند. این جریمه‌ها یکی از منابع درآمدی صندوق تامین خسارت‌های بدنی هستند.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت روزشمار و به صورت زیر محاسبه می‌شود:

جریمه روزانه دیرکرد= حق بیمه کامل بدون تخفیف ÷ ۳۶۵ روز سال

هر چند عوامل زیر نیز در محاسبه جریمه دیرکرد موثر هستند:

نوع وسیله نقلیه
حق بیمه
شرکت بیمه

جریمه دیرکرد به صورت روزشمار و برای یک سال مورد محاسبه قرار می‌گیرد. سقف جریمه دیرکرد بیمه یک سال است. در صورتی که دیرکرد شما بیش از یک سال باشد، باز هم باید به اندازه همان یک سال، جریمه دیرکرد پرداخت شود.

مبلغ جریمه دیرکرد وسایل نقلیه به صورت حدودی در جدول زیر آمده است:
خرید رایگان بیمه ثالث از عید قربان تا عید غدیر

جشنواره عید تا عید بیمه‌، به منظور ترغیب رانندگان وسایل نقلیه فاقد بیمه و آغاز سفرهای تابستانی اجرایی شد. در این جشنواره در صورت خرید بیمه شخص ثالث از عید قربان تا عید غدیر (۲۸ خرداد تا ۵ تیر ۱۴۰۳) علاوه بر بخشودگی جرایم بیمه به قید قرعه، وجه پرداختی شما برای خرید بیمه به حساب شما بازگردانده می‌شود.

آدرس وبسایت: https://bimeh.com/

پشتیبانی ۲۴ ساعته: ۰۲۱۴۳۷۲

ایمیل: [email protected]

اینستاگرام: bimehdotcom@

آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان محمدرضا شجریان، کوچه چهارم، پلاک ۲۲

شما می‌توانید با این وجه، بیمه بدنه، بیمه درمان تکمیلی، بیمه موبایل و… با بهترین پوشش تهیه کنید و با ذخیره آن در کیف پول خود، هر زمان که موعد تمدید بیمه شما فرا رسید، از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید