وزیر کشور با اشاره به اینکه کمک‌رسانی اولیه برای بازسازی منازل زلزله‌زده اوز صورت گرفته است،گفت: بنیاد مسکن نیز کار خود را شروع کرده و در این سفر نیازمندی‌ها نیز بررسی می‌شود و براساس مصوبات دولت تسهیلات لازم برای بازسازی منازل داده می‌شود.

تسهیلات لازم برای بازسازی منازل  زلزله‌زده اوز پرداخت می‌شود

به گزارش مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج از لارستان، احمد وحیدی که به منظور بررسی مسائل و مشکلات زلزله‌زدگان شهر اوز به این شهر سفر کرده است، پس از بازدید از برخی مناطق آسیب‌دیده، با بیان اینکه حدود 330 خانه دچار آسیب شده که نیاز به بازسازی و تعمیر دارد، اظهار داشت: براساس گزارشات اعلام شده، نزدیک به 600 خانه در شهرستان اوز نیاز به بازسازی یا تعمیر دارد.

وی هدف از سفر خود به شهر اوز را مشاهده مشکلات از نزدیک و دیدار با مردم برشمرد و افزود: ادارات مختلف اعم از؛ بنیاد مسکن، هلال‌احمر، سپاه و غیره تعدادی کانکس برای اسکان موقت به این منطقه فرستاده و استقرار یافته است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه کمک‌رسانی اولیه صورت گرفته، تصریح کرد: بنیاد مسکن نیز کار خود را شروع کرده و در این سفر نیازمندی‌ها نیز بررسی می‌شود و براساس مصوبات دولت تسهیلات لازم برای بازسازی منازل داده می‌شود.

این مسئول در پاسخ به سوالی درباره میزان رضایت شما از اقدامات صورت گرفته چقدر است، خاطر نشان کرد: در حوادث این‌چنینی، معمولاَ اسکان اضظراری تعیین می‌شود و کاری که به همت هلال احمر انجام شده، کار اسکان اولیه را انجام داده‌اند و مراحل بعدی شناسایی خسارت‌ها و جبران آن است و کار در حال اجراست که قطعاَ می‌بایست سرعت کار بیشتر کنیم.

تشریح جزئیات مصوبات ارائه خدمات و تسهیلات به زلزله‌زدگان شهرستان اوز توسط استاندار فارس

 جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان اوز باحضور وزیر کشور، استاندار فارس، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و برخی دیگر از مسئولان استانی و محلی به منظور بررسی مسائل و مشکلات و همچنین ارائه خدمات بهتر به زلزله‌زدگان شهرستان اوز برگزار شد.

در این جلسه استاندار فارس در سخنانی با اشاره به اینکه مقرر شده بحث ماشین‌آلات با بسیج کردن امکانات بنیاد مسکن و شهرداری شهرستان اوز و سایر شهرستان‌ها تأمین می‌شود، گفت: حداکثر تا 10 روز دیگر براساس نظر کارشناسان نظام مهندسی نظر قطعی درخصوص تخریب یا تعمیر منازل مشخص خواهد شد.

ایمانیه با بیان اینکه میزان مبلغ تسهیلات در جلسه بعدی هیأت دولت با پیگیری وزیر کشور مشخص خواهد شد، افزود: حتماَ خیرین پای کار بیایند و اگر کمک‌های خیرین به حساب 100 حضرت امام(ره) واریز شود، معادل آن نیز از سوی این نهاد کمک می‌شود و در واقع کمک خیر دو برابر می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اذعان به اینکه وسایل خانگی براساس داوری فرمانداری و سپاه از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأمین خواهد شد، ادامه داد: سیمان و میلگرد را هم بنیاد مستضعفان تأمین خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه با مساعدت کمیته امداد تعداد 24 خانواده تحت پوشش مبلغ 100 میلیون تومان مساعدت بلاعوض و برای هرکدام مبلغ 50 میلیون تومان تسهیلات درنظر گرفته خواهد شد، خاطر نشان کرد: برای حل مشکلات بیمارستان یکی از مدیران فنی توانمند مستقر خواهد شد و هر فضایی که مناسب باشد برای بهره‌برداری لازم تعبیه شود و از روز شنبه بخش‌های مرتبط فعال شوند و بنده هم تعهد کرده‌ام که هزینه‌های مرتبط با زلزله که پیش آمده از وزارت بهداشت تأمین خواهیم کرد و در اختیار دانشکده علوم پزشکی لارستان قرار خواهیم داد.

استاندار فارس با بیان اینکه  62 خانواده از افراد تحت پوشش بهزیستی در زلزله اخیر آسیب دیده اند که مبلغ 100 میلیون تومان بلاعوض و 50 تسهیلات پرداخت خواهد شد، یادآور شد: پرونده تمام خانه‌های آسیب‌دیده که زیر 20 سال ساخته شده‌اند توسط کارشناسان فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد و با مهندسان ناظر، شهرداران وقت و غیره برخورد جدی می‌شود.

ایمانیه با اشاره به اینکه صندوق بیمه حوادث ساختمانی می‌بایست به وظائف خود عمل کند، اضافه کرد: صدور پروانه مجدد از طرف شهرداری رایگان خواهد بود.

پایان پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید