مدیر گروه سلامت خانواده معاونت بهداشتی یزد گفت: در سال گذشته 6 هزار و 257 زوج یزدی در کلاس های آموزشی حین ازدواج شرکت کرده اند.

بهره‌مندی 6000 زوج از کلاس‌های آموزشی حین ازدواج در یزد

به گزارش مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج از یزد،‌ دکتر فروزنده کلانتری ظهر امروز در جمع برخی خبرنگاران حوزه سلامت این استان حاضر شد و اظهار کرد: در استان یزد ۱۱ مرکز مشاوره ازدواج در ۱۱ شهرستان به منظور ارائه ی آموزش های لازم در حین ازدواج فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در حوزه ازدواج، افزود: در سال گذشته، شش هزار و ۲۵۷ زوج و در دوماهه  ابتدای امسال نیز یکهزار و ۳۰ زوج در این کلاس‌ها شرکت کردند.

مدیرگروه سلامت خانواده معاونت بهداشتی علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: هر زوج زمانی که به دفاتر رسمی ازدواج مراجعه می‌کنند به مراکز بهداشتی دانشگاه معرفی می‌شوند تا هم آزمایش های پزشکی قبل ازدواج را انجام دهند و هم در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند.

دکتر کلانتری تصریح کرد: آموزش‌های رایگان در چهار حیطه شامل سلامت جنسی، روانشناسی، اخلاق و احکام و حقوق توسط مشاوران و مربیان به زوجین ارائه می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در این کلاس‌ها بسته‌های آموزشی شامل چهار دفترچه در حوزه‌های خانواده، اخلاق و سبک زندگی، سلامت باروری و تحکیم روابط همسران، مشاوره و روانشناسی خانواده، حقوق و احکام خانواده به صورت رایگان در اختیار زوجین قرار می‌گیرد.

پایان پیام/الف

دیدگاهتان را بنویسید