رئیس هیأت اسکواش استان یزد گفت: دومین دوره مسابقات بین‌المللی اسکواش «یزد جونیور» با رقابت ۲۳۰ ورزشکار برتر کشور در یزد برگزار شد.

برگزاری دومین دوره مسابقات بین المللی اسکواش در یزد/رقابت 230 اسکواش باز کشور در یزد

به گزارش مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج در یزد، محمدحسین نجفی یزدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که با حضور جمعی از خبرنگاران ورزشی یزد برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های انسانی و زیرساختی رشته اسکواش در این استان، اظهار کرد: دومین دوره مسابقات بین‌المللی اسکواش با عنوان «یزد جونیور» به میزبانی استان یزد در حال برگزار است.

وی با بیان این‌که این دوره مسابقات کشوری با حضور ۲۳۰ نفر از بازیکنان استان‌های مختلف برگزار شده است، افزود: این مسابقات از ۲۹ دیماه به میزبانی استان یزد آغاز و تا دوم بهمن ماه ادامه دارد.

رئیس هیأت اسکواش استان یزد رده‌های سنی شرکت کنندگان در این مسابقات بین المللی را زیر ۱۱ سال، ۱۳، ۱۵ و ۱۹ سال دانست و گفت: از تعداد کل بازیکنان شرکت کننده ۱۲۰ نفر آقا و مابقی خانم هستند.

نجفی‌یزدی با اشاره به اهمیت برگزاری این دوره مسابقات بین‌المللی اسکواش در استان یزد و کشور، تصریح کرد: قبل از شیوع کرونا اولین دوره این مسابقات در استان یزد برگزار شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که سرمربی تیم ملی اسکواش ایران یزدی است و این بیانگر ظرفیت یزدیهاست، خاطرنشان کرد: برای تقویت بیش از پیش این رشته ورزشی در استان یزد نیازمند حمایت بخش خصوصی و دولتی هستیم.

رئیس هیأت اسکواش در استان یزد انعقاد یک سری تفاهم نامه‌های همکاری با جامعه کارگری و سازمان زندان‌ها از جمله اقدامات انجام شده در استان یزداست، گفت: این مهم را جدی در استان یزد دنبال می‌کنیم.

علی کتاب‌فروش عضو هیات رئیسه فدراسیون اسکواش کشور نیز در این جلسه اظهار کرد: رئیس کمیته استعدادیابی فدارسیون و مربی تیم ملی نوجوانان کشورمان نیز در این رقابت‌ها حضور داشته و ورزشکاران مستعد را رصد می‌کند و خروجی‌های این پایش به اردوهای تیم ملی دعوت خواهند شد.

وی با بیان این که خوشبختانه اسکواش طی چند سال گذشته بیش از پیش در بین مردم شناخته شده است، گفت: البته یزد و کیش همواره جزو شهرهای اسکواش‌خیز کشور بوده‌اند و از استعدادها و ظرفیتهایی بالایی در این رشته برخوردارند.

کتاب‌فروش با اشاره به برگزاری دومین دوره مسابقات یزد جونیور، عنوان کرد: اولین دوره این مسابقات قبل از شیوع کرونا برگزار شد و اکنون پس از چند سال وقفه به دلیل کرونا، شاهد برگزاری مجدد این رقابتها در یزد هستیم و شاهد استقبال خوبی از این مسابقات هستیم.

وی از سیاست بازیکن‌سازی در فدراسیون خبر داد و گفت: خوشبختانه یزد در این حوزه بسیار خوب عمل کرده و پشتوانه خوبی را برای تیم‌های ملی اسکواش پرورش داده است ولی در عین حال دیگر استانهایی که در این زمینه تلاش کنند نیز مورد حمایت فدراسیون قرار خواهند گرفت.

عضو هیات رئیسه فدراسیون با بیان این که بسیاری از بازیکنان استانی به دلیل تامین نیازهای مالی و رفاهی راهی پایتخت می‌شوند، گفت: فدراسیون برنامه‌ی نگهداشت مستعدین در استانها را توسط کمیته استعدادیابی دنبال می‌کند و امیدواریم در پایان این دوره از تصدی فدارسیون، شاهد راه اندازی مهدهای اسکواش در نقاط مختلف کشور باشیم.

وی لازمه تحقق این امر را هم افزایی بین استانها با فدارسیون خواند و گفت: به منظور تامین مربیان اسکواش نیز سطح بندی آنان مورد اهتمام است تا به صورت رسمی درآمد مربیان در استانها مشخص و تامین شود.

کتابفروش از تلاش برای ایجاد و توسعه ورزش اسکواش باز در پارکها و بوستانهای استانهای مختلف کشور خبر داد و گفت: این اقدام در راستای توسعه ورزش همگانی این رشته و معرفی بیشتر ورزش اسکواش به عموم مردم دنبال می‌شود.

وی یکی دیگر از برنامه‌های فدارسیون را حرفه‌ای‌تر شدن لیگ اسکواش در کشورمان خواند و این مهم را نیازمند تعامل و همکاری سایر بخشها به ویژه صنایع در جهت کاهش بیشتر هزینه‌هایی مانند هزینه ایاب و ذهاب و برگزاری مسابقات دانست.

پایان پیام/الف

دیدگاهتان را بنویسید