دادستان عمومی و انقلاب اشتهارد اعلام کرد که ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز موثر در کمبود آب در این حوزه، با دستور قضایی مسدود شدند.

انسداد ۱۴ چاه غیرمجاز موثر در کمبود آب اشتهارد با دستور قضایی

به گزارش مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج از کرج، حسن علایی ثمرین، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشتهارد، امروز در جمع اصحاب رسانه از انسداد ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز در این حوزه قضایی خبر داد و گفت: از آنجایی که یکی از مشکلات اساسی موجود در شهرستان اشتهارد در بخش صنعت و آب شرب شهروندان، معضل جدی کمبود آب است پیگیری‌های ویژه‌ای در دادستانی این شهرستان انجام می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشتهارد افزود: بارها نارضایتی صنعتگران و همچنین ساکنین شهرستان به دادستانی اعلام شده بود که در این راستا، از امور آب شهرستان اشتهارد استعلام و مشخص شد که تعداد ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز موثر در این کمبودها در شهرستان اشتهارد شناسایی شده و موجود است.

وی با تاکید بر اینکه وجود این چاه‌ها آسیب‌های فراوانی به سفره‌های زیرزمینی آب در اشتهارد وارد کرده است، یادآور شد: یکی از عوامل اصلی کمبود آب و همچنین شوری آن نیز همین چاه‌های غیرمجاز هستند.

علایی ثمرین با اشاره به اینکه در راستای حفظ حقوق عامه و اجرای برنامه های دادگستری کل استان البرز، از ابتدای سال جاری دستورات لازم برای مسدودسازی چاه‌های غیرمجاز برای جلوگیری از برداشت آب به ارگانهای ذیربط صادر شده اضافه کرد: مطابق گزارش اداره منابع آب و با برنامه‌ریزی‌ها، جلسات مختلف با عوامل ذیربط، نظارت مستمر و بازدیدهای میدانی توسط دادستانی، تعداد ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسدود شد.

وی تصریح کرد: مسدودسازی چاه‌ها و نصب کنتور هوشمند همچنان با جدیت در حوزه قضایی اشتهارد ادامه خواهد داشت.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید