امام جمعه بندر امام خمینی(ره) گفت: اکثر مدارس شهر بندر امام فرسوده است و مناسب آموزش نیست و بر اساس اعلام سازمان نوسازی مدارس استان این مدارس باید تخریب و نوسازی شوند.

امام جمعه بندر امام خمینی(ره): اکثر مدارس شهر بندر امام فرسوده هستند

به گزارش مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج از بندر امام خمینی(ره)، حجت‌الاسلام جاسم عبادی ظهر امروز در خطبه‌های‌‌ نمازجمعه در مسجد جامع بندر امام خمینی(ره) اظهار کرد: یکی از معضلات بندر امام خمینی(ره) نبود فضای آموزشی مناسب برای دانش‌آموزان است.

وی افزود: متاسفانه در این چند سال اخیر نسبت به فضای آموزشی در بندر امام کم‌توجهی شده و در حال حاضر اکثر مدارس شهر بندر امام فرسوده است و مناسب آموزش نیست و بر اساس اعلام سازمان نوسازی مدارس استان این مدارس باید تخریب و نوسازی شوند، اما فعلاً از روی ناچاری دانش‌آموزان و معلمان باید این مسئله را تحمل کنند.

امام جمعه بندر امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: حق دانش‌آموزان بندر امام خمینی(ره) این نیست که در این مدارس فرسوده درس بخوانند. متأسفانه کمبود سرانه فضای آموزشی باعث تراکم جمعیتی دانش‌آموزان در کلاس‌ها شده که این امر موجب کاهش کیفیت آموزش می‌شود و باید چاره‌ای برای حل این موضوع پیدا شود.

وی ادامه داد: شهر بندر امام خمینی(ره) بالغ بر ۲۱ هزار دانش‌آموز دارد ولی متأسفانه از لحاظ امکانات آموزشی، پرورشی و پژوهشی دچار عقب‌ماندگی است که باید جبران شود و این امر نیازمند نگاه ویژه به آموزش و پرورش بندر امام خمینی(ره) است.

عبادی یادآور شد: یکی از معضلات دیگر در مدارس شهر بندر امام خمینی(ره) موضوع نبود سیستم سرمایشی در این گرمای طاقت‌فرسای خوزستان است، که امر آموزش را واقعا دشوار می‌کند.

وی اضافه کرد: همچنین کمبود معلم به ویژه در مقطع ابتدایی یکی دیگر از معضلات مدارس این شهر است که از امروز باید به فکر حل این مسئله بود و خانواده‌ها را در ابتدای سال با مشکل مواجه نکنند.

امام جمعه بندر امام خمینی(ره) تصریح کرد: بنده از مدیران استان، شهرستان و صنایع پتروشیمی استدعا دارم به مدارس بندر امام خمینی(ره) توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی در فراز دیگری از خطبه‌ها، با تبریک هفدهم مرداد ماه روز خبرنگار، گفت: خبرنگاران در راستای رصد مشکلات و مسائل کشور نقش یک دیده‌بان را می‌توانند ایفا کرده و به عنوان یک مطالبه‌گر حقوق مردم را از مسئولان پیگیری کنند.

عبادی تأکید کرد: مسئولان در مقابل انتقاد سازنده خبرنگاران با سعه صدر برخورد کنند و آستانه تحمل بیشتری داشته باشند. انتظار می‌رود از این خبرنگاران که دلسوزانه نقاط ضعف را بیان می‌کنند حمایت شود، البته نباید خبر را با غرض‌ورزی نوشت و خدای ناکرده دنبال تخریب افراد باشند که این گناهی نابخشودنی است.

وی گفت: خبرنگاران نقاط قوت و خدماتی که توسط مسئولان خدمتگزار ارائه می‌شود را به مردم منتقل کنند تا مردم هم نسبت به این خدمات آگاهی پیدا کنند چرا که این موضوع باعث امید آفرینی در جامعه می‌شود. خبرنگاران می‌توانند در امیدبخشی به جامعه نقش بسزایی داشته باشند.

امام جمعه بندر امام خمینی(ره) در پایان عنوان کرد: امسال هم الحمدلله به کوری چشم دشمنان اسلام مراسم ایام عزاداری حضرت امام حسین(ع) در شهر بندر امام خمینی(ره) با شکوه هر چه تمام برگزار شد که جا دارد از مسئولان شهری، هیئت‌های مذهبی و مساجد، حسینیه‌داران، صاحبان تکایا، موکب‌داران و همه عزیزانی که تلاش کردند نام حضرت سیدالشهدا(ع) طنین‌انداز شود صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید