اطلاعات اداره آمار اتحادیه اروپا نشان می دهد که تورم در حوزه یورو در ماه ژوئن به روند افزایشی خود باسرعت بیشتری ادامه داده است.

افزایش ادامه‌دار تورم در حوزه یورو

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل مجله سپیده سحر ویژه امام عصر عج به نقل از راشاتودی، اطلاعات اداره آمار اتحادیه اروپا حاکی است که طی ماه گذشته روند افزایش قیمت‌ها در کشورهای حوزه یورو با سرعت بیشتری ادامه پیدا کرده است. به گزارش بلومبرگ، نتایج یک نظرسنجی از کاشناسان نشان می‌دهد که این انتظار وجود دارد که تا پایان سال 2024 روند افزایش قیمت‌ها در 20 کشور حوزه یورو ادامه پیدا خواهد کرد. مائوا کازین، کارشناس ارشد بلومبرگ، هم می‌گوید که ما پیش بینی ادامه افزایش تورم در فصل تابستان را داریم و همین امر بانک مرکزی اتحادیه اروپا را دوباره به سمت افزایش نرخ بهره سوق خواهد داد.

کارشناسان انتظار دارند بعد از روند افزایشی نرخ تورم در ماه ژوئن، بانک مرکزی اتحادیه اروپا به سیاست خود در بالا بردن نرخ بهره ادامه دهد. قرار است سیاست‌گذاران بانک مرکزی اتحادیه اروپا هفته آینده برای تعیین تکلیف سیاست‌های پولی این بانک تشکیل جلسه دهند. بر اساس تصمیم این شخصیت ها نرخ بهره بانکی در اتحادیه اروپا در ماه ژوئن و برای نهمین بار متوالی به بالاترین میزان 22 سال گذشته افزایش یافت. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید